13. 9. – 15. 9. 2019 – Mezinárodní nejen-loutkový festival Žižkovská loutka

Čtvrtý ročník oblíbeného mezinárodního festivalu Žižkovská loutka tu byl znovu pro radost malých i velkých. Letos se konal ve dnech 13. – 15. září 2019. Místa dění bylyopět Atrium na Žižkově a KC Vozovna.

Kryštof Kaplan – Okna

Venkovního díla Kryštofa Kaplana (1987) v areálu Atria na Žižkově. Autor se pohybuje na hranici sochařství a architektury. Svými radikálními, a přesto citlivými interpretacemi intervenuje do historických i moderních prostor a vytváří tak site-specific instalace.

Kurátorkou projektu je Iva Mladičová. 

Kryštof Kaplan – Okna

26. 7. 2019 – Vernisáž k výstavě Dalibora Davida – „Uvidíme…“

Výstava mimořádně úspěšného výtvarníka Petra Nikla, držitele mnoha významných cen, zakládajícího člena progresivní umělecké skupiny Tvrdohlaví, propojuje dva výrazové světy kresebného média. Geometrický rozvrh přírodního řádu vyjádřený precizní kresbou včelích plástů, jakéhosi urbanistického rastru obydleného hmyzem v různých stádiích vývoje a k tomu aplikuje samovolně vznikající strojkové kresby plné náhodných běhů a stop, které fascinují přítomností náhody v řádu chaosu a asociačně odkazují k vesmírným konstelacím.

Kurátorem výstavy byl Petr Vaňous.

19. 6. 19 – Vernisáž k výstavě Karolíny Jelínkové, Kateřiny Ondrušové, Jakuba Sýkory – Těžba hlušiny

Společný projekt tří umělců nejmladší generace Karolíny Jelínkové (1992), Kateřiny Ondruškové (1991) a Jakuba Sýkory (1984) nazvaný TĚŽBA HLUŠINY se zaměřuje na podchycení tzv. malířského odpadu. Nedokončenost obrazů a otevřenost formy vedle záměrné volby okrajových, periferních motivů. Ty jsou navíc často ironizovány. Výstava z „odpadních částí“ a nejasných detailů hledá a skládá celek, jehož podoba je výsledkem usilovné tvůrčí práce.

Kurátorem výstavy byl Petr Vaňous. 

16. 5. 19. – Vernisáž Kristýny Šormové – Smíšené pocity

Absolventka pražské AVU Kristýna Šormová (1985) představuje soubor prací na papíře. Zohledněn je vztah ke zvolenému materiálu a zapojení jeho vlastností do samotného charakteru a pojetí velkoformátových kreseb. Název SMÍŠENÉ POCITYodkazuje na mísení emocí, které prostřednictvím kresebných asociací sledují určitou kartografickou strukturu prožívání. Propojují se tu pocity s jejich způsobem materializace.

Kurátorem výstavy byl Petr Vaňous.

21. 8. 18 – Koncert 50 let od založení kapely The Plastic People Of The Universe

Fotogalerie z koncertu 50 let od založení kapely The Plastic People Of The Universe.

1. 12. 18 – The Plastic People Of The Universe 50 let (1968-2018)

Fotogalerie z koncertu The Plastic People Of The Universe 50 let (1968-2018).

9. 5. 18 – Ondřej Roubík, Lenka Chánová Ženy/Women

Fotogalerie z vernisáže Ondřej Roubík, Lenka Chánová Ženy/Women